Youth Soccer Strikers League Schedule

Team Name Color Coach  Coach's Number
Warriors Gray Geoff West 719-371-6178
Captains Black Cameron Marques 719-299-8970
Magic Maroon Alexis Dudley 719-429-2533
Aces Red Garrett Wilson 719-429-7728
Crush Orange Adrian Lambert 719-429-6310
Sharks Sapphire Josh Curliss 719-431-1672
Lightning White Brittany Trevathan 719-947-2551
Dynamite Green Brent Hockaday 719-250-8173
Bears Blue Brandt Purcell 719-429-6332
Stars Purple Chris Solano 719-821-9373
Rockets Gold Sammi Cantu 719-821-1423
Comets Lime Green Nick Sartori 719-406-4065

All games will be played at Pathfinder Regional Park, 6639 Hwy 115 on the small fields.  Games will either be played on the Middle or North Fields.  Each Saturday is designated below. We ask ALL parents to sit on west side of the fields.  Picture day is Saturday, April 9th.   Please check which field you are on.  No games on Saturday, May 7th for Blossom festivities.

Saturday, March 26th 
9:00    Lightning  vs  Comets  (Middle Field)
9:00    Warriors  vs  Dynamite  (North Field)
10:00    Rockets  vs  Aces  (Middle Field)
10:00    Captains  vs  Stars  (North Field)
11:00    Magic  vs  Crush  (Middle Field) 
11:00    Sharks  vs  Bears  (North Field)

Saturday, April 2nd 
9:00    Captains  vs  Sharks  (Middle Field)
9:00    Comets  vs  Stars  (North Field)
10:00    Crush  vs  Lightning  (Middle Field)
10:00    Aces  vs  Warriors  (North Field)
11:00    Bears  vs  Rockets   (Middle Field) 
11:00    Dynamite  vs  Magic  (North Field)

Saturday, April 9th (Picture Day)
9:00    Stars  vs  Crush  (Middle Field)
9:00    Lightning  vs  Dynamite  (North Field)
10:00    Rockets  vs  Sharks  (Middle Field)
10:00    Comets  vs  Captains (North Field) 
11:00    Warriors  vs  Bears  (Middle Field) 
11:00    Magic  vs  Aces  (North Field)

Saturday, April 16th 
9:00    Captains  vs  Rockets  (Middle Field)
9:00    Crush  vs  Comets  (North Field)
10:00    Dynamite  vs  Stars  (Middle Field)
10:00    Sharks  vs  Warriors  (North Field)
11:00    Bears  vs  Magic  (Middle Field) 
11:00    Aces  Vs  Lightning  (North Field)

Saturday, April 23rd 
9:00    Lightning  vs  Bears  (Middle Field)
9:00    Warriors  vs  Rockets  (North Field)
10:00    Magic  vs  Sharks  (Middle Field)
10:00    Comets  vs  Dynamite  (North Field)
11:00    Stars  vs  Aces  (Middle Field) 
11:00    Captains  vs  Crush  (North Field)

Saturday, April 30th 
9:00    Captains  vs  Warriors  (Middle Field)
9:00    Sharks  vs  Lightning  (Middle Field) 
10:00    Aces  vs  Comets  (Middle Field)
10:00    Rockets  vs  Magic  (North Field)
11:00    Dynamite vs  Crush  (North Field)
11:00    Bears  vs  Stars  (North Field)

Saturday, May 14th 
9:00    Lightning  vs  Rockets  (Middle Field)
9:00    Stars  vs  Sharks  (North Field)
10:00    Dynamite  vs  Captains  (Middle Field)
10:00    Crush  vs  Aces   (North Field)
11:00    Comets  vs  Bears  (Middle Field) 
11:00    Magic  vs  Warriors  (North Field)